data wpisu: 23.11.2022

ZSS Krotoszyn w “Drużynie Sir PET-era”

Nasza szkoła dołączyła w roku szkolnym 2022/2023 do “Drużyny Sir PET-era”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny mający na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów, dbałość o środowisko naturalne oraz wtórne przetwarzanie surowców. W ramach akcji szkoła otrzymała do dyspozycji materiały edukacyjne o tematyce ekologicznej. Rozpoczęliśmy już pierwsze zajęcia z programu: rozwiązywaliśmy zagadki na kartach pracy oraz quizy on-line. Uczyliśmy się, jak prawidłowo segregować śmieci i umieściliśmy oznaczenia w postaci naklejek na kosze. Poznaliśmy wesołych bohaterów PET-rylandii, którzy zaznajamiają nas z korzyściami recyklingu.

Swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów będziemy dalej poszerzać na lekcjach przyrody, biologii oraz edukacji wczesnoszkolnej.

Więcej informacji o programie można uzyskać pod linkiem: https://druzynasirpetera.pl/